База відпочинку ЕЛЬДОРАДО
Закарпатська обл., Свалявський р-н,
с. Солочин, ур. "Біласовиця", 270/270а

hotel_eldorado@ukr.net

 

 Російська лазня


Лазня з давнини відома багатьом народам світу. Як правило, похід у лазню розглядався не тільки як можливість очистити тіло. Лазню вважали сакральним місцем, оскільки в ній бачили з'єднання всіх стихій природи - повітря, води, вогню, землі. За переказами, всі ці стихії передавалися людині під час миття, робили її здоровою, сильною і міцною. Не випадково наші предки стверджували: "помився - як заново народився".

Незважаючи на високу популярність російських лазень, нам мало що про них відомо. Існує думка, що істинно російська лазня - це лазня з димоходом, тобто лазня, яка топиться по-білому. Насправді споконвічна російська лазня топилася по-чорному. У центрі парилки знаходився осередок, який прогрівав приміщення, а дим від нього виходив через щілини в стінах будівлі. Така лазня називалася "чорною" або "димною". Лазні з димоходом стали будувати набагато пізніше. Слід зазначити, що цілющий ефект "димної" лазні набагато вищий завдяки кіптяві, яка, осідаючи на стінах парилки, наповнює повітря лікувальним пахощами.
Справжня російська лазня - це дерев'яна хата, яка будується на березі річки чи озера, і складається з двох приміщень: роздягальні та парилки. У парильному приміщенні знаходиться кам'янка - піч з каменями. Пару отримують шляхом виливання води на розпечене каміння. Саме російській лазні властива така корисна й ефективна оздоровча процедура, як вінцевий масаж.
У парилці досягається температура повітря не більше 40-45 ° при відносній вологості повітря 60-80%. Паритися в російській лазні краще лежачи, так як температура повітря в парилці неоднорідна.

 Фото лазні
 Відеоогляд 

Забронювати онлайн
Заїзд :
Виїзд :
.


 


Закарпатська обл.
Свалявський р-н, с. Солочин,
ур. "Біласовиця", 270/270а


тел./факс: +38 (03133) 3-25-45
моб.тел: +38 (050) 171-77-43;
+38 (097) 476-30-01


hotel_eldorado@ukr.net